برچسب در وردپرس چیست؟ هنگامی که بخواهید در وردپرس نوشته‌ی جدیدی منتشر کنید، سمت چپ در قسمت ویرایشگر نوشته گزینه‌ای را مشاهده می‌کنید با عنوان برچسب‌ها. در این نوشته می‌خواهم توضیح دهم که برچسب‌در وردپرس چیست و دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟

برچسب در وردپرسهمانطور که در تصویر بالا می‌بینید، این قسمت در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس مربوط به تعین برچسب برای نوشته است.  فرض کنیم شما در سایت خود نوشته‌ای در مورد “گزارش فصل دوازدهم لیگ برتر فوتبال” می‌خواهید منتشر کنید. برچسب‌های این نوشته در واقع باید کلمات کلیدی مرتبط به همین نوشته باشد. مثلا برچسب‌های این نوشته می‌توانید: فوتبال، لیگ برتر، ایران، پرسپولیس، گزارش لیگ برتر، فصل دوازدهم و … باشد.

اصلا برچسب در وردپرس به چه دردی می‌خوره؟

زمانی که شما یک برچسب ایجاد می‌کنید در وای یک صفحه به صفحات سایت شما اضافه می‌شود. و در آن صفحه تمام نوشته‌ها که برچسب مشترکی داشته باشند نمایش داده می‌شود. این مسئله باعث بهبود تجربه کاربر در سایت شما می‌شود و کاربر می‌تواند پیمایش بهتری در میان صفحات سایت شما داشته باشد.

در قسمت آموزش مدیریت دسته بندی در وردپرس گفتیم که از ایجاد دسته بندی‌های متعدد خودداری کنید. خب در واقع شما می‌توانید از برچسب‌ها برای بهبود جداسازی موضوعات سایت خود کمک بگیرید. پس یکی از مهمترین فایده‌های برچسب گذاری برای نوشته، بهبود جداسازی موضوعات سایت است.

برچسب‌ها باعث می‌شود لینک‌های داخلی سایت شما افزایش پیدا کند و این مسئله بر روی سئوی سایت شما تاثیر مثبت خواهد داشت.

بین ۵ الی ۱۰ برچسب وارد کنید!

حتما سایت‌هایی را دیده‌اید که در نوشته‌های خود چند ده برچسب وارد می‌کنند و اصلا گاهی برچسب‌های هیچ ربطی به موضوع سایت ندارند. این کار بسیار غلطی است. همواره سعی کنید برچسب‌های نوشته مرتبط به موضوع نوشته باشد و بین ۵ الی ۱۰ مورد باشند. در واقع با زیاد کردن برچسب‌ها سئوی شما آنچنان تغییری نمی‌کند. بحث پیرامون سئوی سایت بسیار مفصل است که در آینده در مجموعه آموزشی دیگری توضیح خواهم داد.

مدیریت برچسب‌ در وردپرس

برچسب در وردپرسدر مدیریت وردپرس در منوی سمت راست در قسمت نوشته‌ها > برچسب‌ها می‌توانید برچسب‌های موجود در سایت خود را مدیریت کنید.

با استفاده ازین گزینه می‌توانید تمام برچسب‌های موجود در سایت را مشاهده یا ویرایش کنید. در واقع این قسمت شبیه به مدیریت دسته‌ها در وردپرس است با این تفاوت که برچسب‌های امکان استفاده به صورت سلسله مراتبی را ندارد. منظور از سلسه مراتبی مثلا ایجاد یک برچسب زیر مجموعه برچسبی دیگر است.

در این صفحه، سمت راست مربوط به اضافه کردن برچسب جدید و سمت چپ مربوط به ویرایش برچسب‌های موجود در سایت قرار دارد.

برچسب در وردپرسنامک در وردپرس چیست؟

به صورت کلی نامک یا slug در وردپرس مربوط به لینک دهی است. به زبان ساده نامک یا slug ساختار URL را مشخص می‌کنید. مثلا اگر یک برچسب در وردپرس ایجاد کنیم و نامک آن را wordpress انتخاب کنید، آدرس صفحه برچسب  در وردپرس به شکل زیر می‌شود:

برچسب در وردپرسنکته: توجه داشته باشید که در صورتی که تنظیمات پیوند یکتای خود را روی %postname% قرار داده باشید به این صورت خواهد بود.

امیدوارم این آموزش مورد استفاده شما عزیزان و علاقه مندان یادگیری وردپرس قرار گرفته باشد. موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.