همانطور که می‌دانید، در همه سایت‌ها، نوشته ها یا مقالات از اهمیت بالایی برخوردار است. در این قسمت از آموزش می‌خواهم هر آنچه نیاز دارید در مورد “نوشته‌ها” در وردپرس بدانید را باهم بررسی کنیم.

نوشته‌ها در وردپرس عموما برای قسمت وبلاگ یا اخبار و اطلاعیه‌های سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرض کنید یک سایت شخصی دارید که در آن نمونه کارهای خود را قرار داده‌اید. اگر بخواهید برای سایت خود قسمتی به عنوان “وبلاگ” ایجاد کنید، در واقع نوشته‌های وبلاگ شما در این قسمت قرار دارد.

همانطور که می‌بینید، نوشته‌ها امکان دسته بندی و برچسب می‌إاشند. در قسمت‌های بعدی به صورت مفصل در مورد دسته‌بندی و برچسب‌ها در نوشته‌ها آموزش میدهم.

افزودن نوشته جدید

اگر می‌خواهید نوشته‌ی جدید ایجاد کنید، کافی‌ست روی گزینه افزودن نوشته کلیک کنید. با انتخاب این گزینه به صفحه‌ی ویرایشگر وردپرس وارد می‌شوید و می‌توانید نوشته‌ جدید منتشر کنید.

ویرایشگر گوتنبرگ چیست؟

زمانی که شما می‌خواهید در وردپرس نوشته یا برگه‌ای جدید اضافه کنید، امکاناتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید با کمک آنها محتوای نوشته یا برگه‌ی خود را ایجاد کنید. ویرایشگر گوتنبرگ دقیقا همین امکانات را فراهم می‌کند.

قبلا وردپری ویرایشگر دیگری داشت که در حال حاضر به ویرایشگر کلاسیک وردپرس معروف است. ما در این آموزش می‌خواهیم برخی از قسمت‌های ویرایشگر گوتنبرگ را باهم بررسی کنید.

در آموزش بعدی، می‌توانید، آموزش ویرایشگر کلاسیک وردپرس را مشاهده کنید.

معرفی امکانات و ویژگی‌های ویرایشگر گوتنبرگ

در ویرایشگر گوتنبرگ به هر یک از قسمت‌های نوشته یک بلوک می‌گوییم. در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که شماره ۱ بلوک عنوان را مشخص می‌کند. شماره ۲ متن نوشته و با کمک شماره ۳ می‌توانید بلوک‌های مختلفی به نوشته اضافه کنید.

افزودن بلوک جدید در گوتنبرگ

همانطور که در تصویر قبلی مشاهده کردیم از طریق شماره ۳ که روی تصویر علامت گذاری شده می‌توانید بلوک‌های مختلف را مشاهده کنید.

با انتخاب هر یک از بلوک‌های در دسترس می‌توانید از آن بلوک استفاده کنید.

تنظیمات نوشته در ویرایشگر گوتنبرگ

برای تنظیمات نوشته از قبلی دسته بندی نوشته، برچسب نوشته، تنظیمات انتشار و غیره می‌توانید از طریق آیکون چرخ دنده در سمت چپ انها را تنظیم کنیم. مطابق تصویر زیر

تنظیمات ویریشگر گوتنبرگ

همچنین اگر می خواهید تنظیمات ویرایشگر را تغییر دهید می‌توانید از طریق آیکن سه نقطه را در بالا سمت چپ به آنها دسترسی داشته باشید.

دوستان و همراهان عزیز، برای درک بیشتر و بهتر ویرایشگر گوتنبرگ پیشنهاد می‌کنم حتما آموزش ویدئویی در بالای همین نوشته با مشاهده فرمایید. در صورت بروز هرگونه سوال، پیشنهاد یا اشکال می‌توانید از طریق دیدگاه‌های همین نوشته برای من یک دیدگاه ارسال کنید. با تشکر. موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.