برگه‌ها در وردپرسبرگه‌ها در وردپرس چیست؟ در ایم قسمت از آموزش وردپرس می‌خواهیم باهم قسمت برگه ها در وردپرس را بررسی کنیم. در مدیریت وردپرس گزینه‌ای وجود دارد به نام برگه‌ها، مدیریت و ویرایش برگه‌ها در وردپس از طریق این قسمت انجام می‌شود.

در ادامه آموزش افزودن برگه جدید، ویرایش برگه‌های موجود و تفاوت برگه‌ با نوشته در وردپرس را بررسی می‌کنیم.

افزودن برگه جدید در وردپرس

به سادگی با کلیک بر روی گزینه افزودن جدید در منوی برگه‌ها می‌توانید به ویرایشگر وردپرس هدایت شود و اولین برگه‌ خود را ایجاد کنید. همچنین در صفحه برگه‌ها گزینه افزودن جدید وجود دارد و از این طریق هم می‌توانید.

برگه‌ها در وردپرسدر قسمت‌های قبلی آموزش کار با ویرایشگر گوتنبرگ و ویرایشگر کلاسیک وردپرس را داده ام. می‌توانید برای مشاهده کار با ویرایشگر وردپرس آن آموزش‌ها را مطالعه فرمایید.

ویژگی‌های برگه در وردپرس چیست؟

یکی از مسائلی که در سئوی سایت تاثیر گذار است تعین برگه والد برای برگه‌ها است. مثلا شما یک برگه‌هایی با عناوین “درباره ما” و “تاریخچه شرکت” دارید. توجه کنید که ساختار برگه‌های سایت خود را طوری تعین کنید که سلسله مراتبی باشد. مثلا تاریخچه شرکت را زیر مجموعه تاریخچه شرکت قرار دهید.

به عبارت ساده تر، سلسله مراتب برگه‌ها به صورت منو و زیر منوی سایت خود قرار دهید. قسمت ویژگی‌های برگه برای همین کار است. شما می‌توانید یک برگه را زیر مجموعه برگه‌ای دیگر قرار دهید.

برگه‌ها در وردپرس

مدیریت برگه‌ها در وردپرس

در قسمت همه برگه‌ها تمام برگه‌های موجود در سایت شما نمایش داده می‌شود. از طریق این قسمت می‌توانید همه برگه‌ها را مشاهده کنید و تا حدودی ویرایش دسته جمعی روی آنها انجام دهید.

برگه‌ها در وردپرسهمانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، با هاور ماوس روی یک ردیف گزینه‌هایی را مشاهده می‌کنید از طریق این گزینه‌ها می‌توانید برگه‌ را مدیریت کنید. با هم قسمت‌های مختلف این صفحه را درادامه بررسی می‌کنیم.

کارهای دسته جمعی در برگه‌ها

با استفاده از این گزینه می‌توانید به صورت دسته جمعی برگه‌ها را مدیریت کنید. با انتخاب گزینه‌ی ویرایش در کارهای دسته جمعی می‌توانید چند برگه را باهم ویرایش کنید. ولی فقط می‌توانید: نویسنده، برگه مادر، وضعیت دیدگاه‌ها (خاموش یا روشن) و وضعیت برگه را ویرایش کنید.

برگه‌ها در وردپرسهمچنین با انتخاب گزینه انتقال به زباله دان، برگه‌هایی که انتخاب کردید به زباله‌دان قسمت برگه‌ها منتقل می‌شوند.

مرتب سازی برگه‌ها بر اساس تاریخ

اگر می‌خواهید برگه‌ها را به ترتیب تاریخ انتشار مرتب کنید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. دقت کنید بر اساس ماه‌هایی که وجود دارد می‌توانید مرتب کنید.

برگه‌ها در وردپرسافزایش تعداد برگه در هر صفحه

به صورت پیش فرض وردپرس در هر صفحه ۲۰ برگه را نمایش می‌دهد. گاهی ممکن است تعداد برگه‌های سایت شما زیاد باشد و بخواهید در هر صفحه مقدار بیشتری مشاهده کنید. در بالای صفحه سمت چپ گزینه تنظمیات صفحه را انتخاب کنید. می‌توانید تعداد موردها در در هر برگه را افزایش دهید.

برگه‌ها در وردپرس

تفاوت برگه و نوشته چیست؟

ساده و مختصر اگر بخواهیم بگوییم، نوشته‌ها معمولا در وردپرس مربوط به بخش وبلاگ، اخبار یا اطلاعیه‌های سایت هستند. ولی برگه‌ها وظیفه نمایش صفحاتی همچون درباره ما،تماس با ما، قوانین و … را دارند.

حال بر همین اساس برخی از امکانات در نوشته‌ها و برگه‌ها متفاوت است. مهمترین تفاوت‌هایی که وجود دارد:

  1. نوشته‌ها دارای دسته بندی و برچسب هستند ولی برگه‌ها دسته بندی و برچسب ندارند و از طریق سلسله مراتب می‌توانید آنها را مدیریت کنید.
  2. نوشته‌ها امکان ارسال دیدگاه کاربران دارند ولی برگه‌های امکان دیدگاه ندارند.

امیدوارم که این آموزش مورد استفاده عزیزان قرار گرفته باشد. پیروز باشید. 🙂

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.