سفارشی سازی وردپرسسفارشی سازی وردپرس چیست؟ در این نوشته می‌خواهیم باهم قسمت سفارشی سازی قالب وردپرس را بررسی کنیم. البته توجه داشته باشید که همه قالب‌های وردپرس ممکن است از این قسمت استفاده نکنند. یعنی ممکن است بعضی از قالب‌های وردپرس تنظیماتشان در قسمت دیگری باشد. ما در این آموزش باهم در مورد تمام قالب‌هایی که از قسمت  “سفارشی سازی قالب” پشتیبانی می‌کنند صحبت خواهیم کرد.

شما با کمک سفارشی سازی قالب وردپرس می‌توانید لوگوی سایت، فهرست سایت، رنگ بندی، تایپوگرافی، ابزارک‌ها و … را مدیریت کنید.

برای شروع کار با سفارشی سازی قالب در وردپرس پس از ورود به مدیریت وردپرس خود، از فهرست گزینه “نمایش > سفارشی‌سازی” را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که گزینه‌های سفارشی سازی در قالب‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد.

تغییر لوگو و عنوان سایت

معمولا گزینه‌ای به نام “هویت سایت” وجود دارد که با کمک این گزینه می‌توانید لوگو، عنوان و توضیحات سایت خود را تغییر دهید. همچنین اگر قالب سایت شما از صفحه نمایش‌های رتینا پشتیبانی کند می‌توانید نسخه بزرگتر لوگو (دو برابر نسخه اصلی) را به عنوان لوگو در صفحه نمایش‌های رتینا انتخاب کنید.

سفارشی سازی وردپرستغییر رنگ بندی سایت

با استفاده از گزینه‌ “رنگ‌ها” می‌توانید رنگ بندی مد نظر خود را برای سایت تنظیم کنید. با تغییر رنگ‌های پیش فرض سایت، در واقع ست رنگی سایت شما تغییر می‌کند و می‌توانید رنگ‌های سازمانی خود را از این طریق در سایت خود لحاظ کنید.

سفارشی سازی وردپرسفهرست‌ها

با استفاده از این گزینه می‌توانید فهرست‌های سایت خود را مدیریت کنید. در این قسمت می‌توانید فهرست جدید ایجاد کنید، جایگاه فهرست‌ها را مدیریت کنید.

سفارشی سازی وردپرسهمانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید با انتخاب شماره ۱ می‌توانید تنظیمات پیشرفته فهرست‌ها را مشاهده کنید. با استفاده از گزینه ۲ می‌توانید فهرست جدید بسازید و با کمک گزینه ۳ جایگاه‌ها و مکان‌های فهرست‌های خود را مشاهده کنید.

شما همچنین می‌توانید فهرست‌های سایت خود را از طریق پیشخوان مدیریت وردپرس گزینه نمایش > فهرست‌ها مدیریت کنید. آموزش این قسمت را می‌توانید از این طریق مشاهده کنید. پیشنهاد می‌کنم برای مدیریت فهرست‌ها ا این طریق استفاده کنید.

ابزارک‌ها

با کمک گزینه ابزارک‌ها در سفارشی سازی وردپرس می‌توانید ابزارک‌ها در سایت خود را مدیریت کنید. برای آشنایی با ابزرک‌ها در وردپرس می‌توانید آموزش بعدی را مشاهده کنید.

سفارشی سازی وردپرسبا کمک این قسمت می‌توانید ابزارک‌های سایت را در همین قسمت مدیریت کنید.

تنظیمات برگه خانه

شما ممکن است بخواهید یکی از برگه‌های سایت خود را به عنوان صفحه‌ اصلی سایت قرار دهید. با کمک این گزینه‌ می‌توانید صفحه اصلی سایت را تعیین کنید.

سفارشی سازی وردپرسبه همین سادگی می‌توانید مشخص کنید که صفحه اصلی سایت و صفحه مربوط به نوشته ها یا همان وبلاگ سایت کدام برگه‌ها قرار بگیرد.

سفارشی ساز وردپرس در هر قالب متفاوته!

دقت کنید که هر قالب وردپرس با توجه به امکانات و نیازهای قالب، سفارشی سازی آن متفاوت است. ولی به صورت کلی کار به سفارشی سازی به صورتی‌ست که توضیح دادم.

دوستان توجه داشته باشید که بعضی از قالب‌های وردپرس، تنظیمات و سفارشی سازی آنها از طریق قسمت دیگری انجام می‌شود. حتما تمام قالب‌ها از این قسمت سفارشی سازی نمی‌شوند.

امیدوارم که این آموزش به شما کمک کرده باشد تا بیشتر و بهتر سفارشی سازی وردپرس را درک کنید. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.