به بخش قالب وردپرس خوش آمدید.

قالب وردپرس چیست؟ اگر شما بخواهید سایت راه‌اندازی کنید و از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنید، احتمالا اولین چیزی که به آن بر می‌خورید انتخاب قالب مناسب با موضوع فعالیت شماست.

قالب وردپرس چیست؟

قالب وردپرس یا پوسته‌ وردپرس در واقع ظاهر سایت شما می‌باشد. وقتی تصمیم می‌گیرید که سایت خود را با سیستم مدیریت محتوای وردپرس بسازید، نیاز به یک قالب مناسب با موضوع فعالیت خود دارید. وردپرس دارای نزدیک به ۸۰۰۰ قالب رایگان و بالغ بر ۱۰ هزار قالب تجاری است و همین مسئله باعث شده است کاربران تقریبا برای هر نیازی که بخواهند قالب مناسب خود را پیدا کنند.

پس قالب وردپرس در واقع نمای ظاهری سایت شماست. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که در بعضی موارد قالبی که انتخاب کنید شامل ظاهر و امکانات سایت شما می‌شود. مثلا فرض کنید شما می‌خواهید یک سایت املاک راه‌اندازی کنید. قالبی که انتخاب می‌کنید می‌تواند تمام امکاناتی که نیاز دارید را در بر بگیرد.

پس در واقع یکی از مهم‌ترین مراحل راه اندازی سایت با کمک وردپرس، انتخاب قالب مناسب است.

انواع قالب‌های وردپرس

قالب های وردپرس به صورت کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

۱. قالب‌های رایگان وردپرس: قالب‌های رایگان در وردپرس معمولا به قالب‌هایی گفته می‌شود که در مخزن اصلی وردپرس (wordpress.org) قرار دارند. این قالب‌ها معمولا تمام امکانات یا بخشی از امکانات خود را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند. قالب‌های رایگان وردپرس را به سادگی آب خوردن می‌توانید نصب و ره اندازی کنید.

۲. قاب‌های نال شده (nulled) وردپرس: قالب‌های تجاری در وردپرس معمولا دارای قفل نرم افزاری هستند. به زبان ساده‌تر قالب‌های تجاری در وردپرس معمولا لایسنس دارند و شما نمی‌توانید بدون داشتن لایسنس آن‌ها را فعال کنید. قالب نال شده در وردپرس به قالب‌های تجاری‌ای گفته می‌شود که در سطح اینترنت برای دانلود موجود است که اگر لایسنس داشته باشد، لایسنس آن غیر فعال شده است ی به عبارت دیگر نال شده است.

۳. افزونه‌های تجاری یا پریمیوم وردپرس: قالب‌هایی وجود دارد که برای نصب و راه‌اندازی آن‌ها، ابتدا باید آن قالب‌ها را بخرید. یعنی به ازای دریافت قالب باید هزینه پرداخت کنید. معمولا این سری قالب‌ها در مارکت‌های فروش قالب وردپرس مثل themeforest.net موجود است. توجه: بعضی از قالب‌ها نسخه رایگان آنها در مخزن اصلی وردپرس با امکانات محدود وجود دارد و برای فعال شدن تمام امکانات باید نسخه تجاری آنها را تهیه کنید،‌به این افزونه‌ها اصطلاحا فریمیوم (freemium) می‌گویند.

بهترین و کاربردی‌ترین قالب‌های وردپرس

با گذشت سال‌ها از انتشار وردپرس تاکنون، متخصصان و توسعه دهنده‌گان زیادی قالب‌های بسیار کاربردی‌ای را منتشر کرده‌اند. من در این قسمت بهترین قالب‌های چند منظوره، قالب‌های شرکتی، قالب‌های شخصی، قالب‌های کسب و کار وردپرس و … را معرفی و مقایسه می‌کنم. پس اگر به دنبال لیستی از کارآمدترین قالب‌های وردپرس هستید، این قسمت می‌تواند به شما کمک کند.

🚦 قالب وردپرس چیست؟

قالب وردپرس یا پوسته‌ وردپرس در واقع ظاهر سایت شما می‌باشد.

🚦 انواع قالب‌های وردپرس چیست؟

سه مدل قالب وردپرس داریم. قالب‌های رایگان، قالب‌های نال شده و قالب‌های تجاری(پریمیوم) یا فریمیوم.

🚦 قالب نال شده وردپرس چیست؟

قالب نال شده در وردپرس به قالب‌های تجاری‌ای گفته می‌شود که در سطح اینترنت برای دانلود موجود است که اگر لایسنس داشته باشد، لایسنس آن غیر فعال شده است ی به عبارت دیگر نال شده است.

🚦 آیا از قالب نال شده استفاده کنیم؟

خیر. هرگز از قالب‌های نال شده استفاده نکنید. معمولا قالب‌های نال شده دارای کدهای مخرب هستند. از قالب‌های نال شده فقط برای آزمایش آن استفاده کنید. حتما قالب‌های نال شده را در نمونه آزمایشی سایت خود نصب و آزمایش کنید.

🚦 بهترین قالب‌های وردپرس چیست؟

قالب‌های چند منظوره نظیر آوادا، انفولد، زفایر و …