به بخش آموزش وردپرس خوش آمدید.

در این آموزش به هر آنچه برای ایجاد یک سایت با وردپرس نیاز دارید پیدا خواهید کرد. از نصب و راه‌اندازی وردپرس گرفته تا آموزش همه‌ی قسمت‌های مدیریت وردپرس را پوشش داده‌ام.

وردپرس چیست؟

اگر شما قصد راه‌اندازی سایت داشته باشید، حتما به وردپرس بر می‌خورید. وردپرس یک سامانه مدیریت محتوای رایگان است و با کمک آن می‌توانید بدون نیاز به دانش برنامه نویسی سایت طراحی کنید.

وردپرس اولین بار سال ۲۰۰۳ توسط مت مولن وگ و مایک لیتل بنیان‌گذاری شد. از وردپرس می‌تواند به عنوان یک ابزار ساخت سایت رایگان و مبتنی بر زبان‌های MySQL و PHP نام برد. در اصطلاح پیشرفته‌تر به این سری از نرم افزارها، سامانه‌های مدیریت محتوا می‌گویند.

وردپرس در روزهای اول چند کاربر بیشتر نداشت ولی با گذشت زمان به بزرگترین و محبوب ترین سامانه مدیریت محتوا در جهان تبدیل شد تا جایی که امروز بیش از ۷۵ میلیون از سایت‌های جهان از این سامانه استفاده می‌کنند.

تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که این سامانه مدیریت محتوا سهم ۲۶ درصدی بین تمام سامانه‌های مدیریت محتوا در سایت‌های جهان را دارد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سامانه مدیریت محتوای وردپرس کسب کنید مقاله “وردپرس چیست؟” را مطالعه بفرمایید.

🚦 پیش نیازهای آموزش وردپرس چیست؟

فقط کافی‌ست کار با رایانه را بلد باشید و بتوانید با مرورگر و اینترنت کار کنید. زبان آموزش به صورت مقدماتی است.

🚦 یادگیری وردپرس نیاز به دانش برنامه نویسی دارد؟

خیر، برای یادگیری این آموزش نیازی به دانش برنامه نویسی ندارید.

🚦 هزینه مورد نیاز ساخت سایت چقدر است؟

برای راه‌اندازی سایت نیاز به دامنه یا نام سایت + هاست یا فضای سایت دارید. حداقل مبلغ مورد نیاز بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزارتومان است.

🚦 با کمک وردپرس و این آموزش چه سایت‌هایی می‌توانم بسازم؟

با کمک این آموزش شما می‌توانید سایت شخصی، شرکتی، مجله خبری، وبلاگ و … را بسازید.

🚦 آیا با وردپرس می‌شود فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کرد؟

بله. شما می‌توانید فروشگاه اینترنتی با وردپرس ایجاد کنید. فقط برای ساخت فروشگاه اینترنتی نیاز به آموزش وردپرس + آموزش فروشگاه‌ساز وردپرس (ووکامرس) دارید.

🚦 چه سایت‌هایی را نمی‌توان با وردپرس ساخت؟

هر سایتی تحت هر موضوعی را می‌توانید با کمک وردپرس بسازید. ولی بهتر است سایت‌های با موضوعات خاص را به صورت اختصاصی برنامه نویسی کنید. مثلا اگر شما قصد راه‌اندازی یک استارتاپ با موضوع رمز ارزها دارید، بهتر است با کمک مشاوران و برنامه نویسات این کار را انجام دهید.

🚦 آیا شرکت‌های بزرگ و سایت‌های پر بازدید از وردپرس استفاده می‌کنند؟

بله. به عنوان مثال: وبلاگ دیوار، مجله خبری دیجیکالا، دانلودها، دیجیاتو، وب‌سایت رسمی کاخ سفید، AngryBirds، ASUS، سایت تویوتا بریتانیا و … از وردپرس استفاده می‌کنند.