موضوع: تاریخ انتشار: 1 سال قبل

در این آموزش می‌خواهیم اولین مرحله‌ ی ساخت افزونه (پلاگین) وردپرس را به زبا ساده شرح دهیم. در این مطلب شما قادر خواهید بود یک افزونه ایجاد کنید که در قسمت افزونه های وردپرس خود آن را مشاهده کنید. در آموزش های بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد.

در وردپرس تمامی پلاگین ها در آدرس  wordpres > wp-content > plugins قرار دارد. برای اینکه بخواهیم یک افزونه ی جدید بسازیم بایستی که فولدر جدید در این فولدر ایجاد کنید. به عنوان مثلا من پوشه‌ای به نام  Darkoobweb_plugin ایجاد میکنم در آدرس ذکر شده.

در داخل پوشه ی  Darkoobweb_plugin یک فایل php با نام index.php ایجاد میکنیم. محتویات این صفحه را به صورت زیر وارد میکنیم و در ادامه در مورد تک تک این قسمت ها توضیح میدهم.

Plugin name: نام پلاگین شما
Plugin uri: پلاگین در کجا قرار دارد، مستندات این پلاگین در کجاست، نام وب سایت شما
Description : توضیح کوتاهی در مورد پلاگین شما
Version :ورژن پلاگین شما
Author : برنامه نویس با سازنده یا نام گروه یا سازمان
Author uri : سایت شما

حال ما تا اینجا یک افزونه ی وردپرس ساختیم. این ابتدایی ترین کاری بود که برای ساخت افزونه ی وردپرس باید انجام داد. بعد از انجام این مراحل اگر شما وارد قسمت افزونه های وردپرس خود شوید افزونه ی خود را مشاهده خواهید کرد.

در ادامه ی مجموعه آموزشهای وردپرس مطالبی پیرامون مراحل بعدی که عبارت است از برنامه نویسی افزونه در قالب پروژه را شرح خواهیم داد.

موفق باشید.

اشتراک گذاری:
http://darkoobweb.com/?p=932

درباره نویسنده پوریا

سلام. من پوریا هستم. به برنامه نویسی علاقه مندم. حدود دو سال است در سامانه‌ی آموزشی خدماتی دارکوب وب فعالیت می‌کنم. امیدوارم آموزش‌هایی که در وب‌سایت قرار می‌دهم برای شما مفید باشد. موفق باشید. {^}

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *