موضوع: تاریخ انتشار: 1 سال قبل

استفاده از Express generator :

در مثال های قبل با ساختار پوشه ها درexpress آشناشدید ، حال می خواهیم خود express برای ما پوشه ها را ایجاد کنید در واقع می خواهیم express پروژه را برای ما به صورت اولیه ایجاد کند ، برای این کاراز generator استفاده می کنیم ،برای استفاده شما باید اکسپرس را به صورت global نصب کنید ، در قسمت های قبل طریقه نصب اکسپرس را به صورت global گفیتیم ، اما برای یاد آوری من کد را یک بار دیگر می نویسم.
Cmd را یاز کنید و دستور npm install –g express-generator را وارد کنید .

pic1nodejs2

بعد از نصب اکسپرس به صورت گلوبال وقت آن رسیده که پروژه را بسازیم ، به یاد دارید که ما از EJS استفاده کردیم پس برای اینکه اکسپرس EJS را نیز به پروژه اضافه کند دستور زیر را در cmd وارد می کنم :

pic2nodejs2

می بینید اکسپرس پوشه ها را ایجاد کرده و دستورات مورد نظر برای اجرای پروژه و نصب وابستگی ها را نیز در آخر پروژه آورده است .
قبل از نصب دپندنسی ها به پوشه ایجاد شده برید ، app.js را باز کنید و users را پاک کنید ، احتیاجی بهش نیست ، همین طور در پوشه routes نیز فایلی به نام users.js وجود دارد آن را هم پاک کنید.
خوب حالا نوبت آن است که دپندنسی ها را نصب کنیم به cmd بر گردید و دستوری را که خود express به شما نشان داده است را وارد کنید .

pic3nodejs2

همان طور که می بیند بعد از وارد کردن دستور مورد نظر ، npm شروع به نصب دپندنسی ها می کند.
بعد از نصب وابستگی ها پروژه را اجرا کنید کافیست دستور npm start را وارد کنید .

pic4nodejs2

همه چیز درست پیش رفته ؟ پس باید تصویر بالا را ببینید.

در آینده در مورد express بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اشتراک گذاری:
http://darkoobweb.com/?p=771

درباره نویسنده پوریا

سلام. من پوریا هستم. به برنامه نویسی علاقه مندم. حدود دو سال است در سامانه‌ی آموزشی خدماتی دارکوب وب فعالیت می‌کنم. امیدوارم آموزش‌هایی که در وب‌سایت قرار می‌دهم برای شما مفید باشد. موفق باشید. {^}

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *