موضوع: تاریخ انتشار: 9 ماه قبل

حالا می خواهم از api سایت http://openweathermap.org/ استفاده کنم تا اطلاعات آب و هوای مشهد را دریافت کنم ، اطلاعات مورد نظر من طول و عرض جغرافیایی نام شهر و توضیحات است .
کد شهر مشهد ۱۲۴۶۶۵ است .

بعد از کلیک برروی دکمه Get data باید چیزی مشابه شکل زیر ببینید:

jsonpic2

فرستادن اطلاعات با post :
حالا بیاید برای خود یک ماشین محاسبه BMI بسازیم ، یک فرم داریم که قد و وزن شما را می گیرد یک div برای نمایش اطلاعات و یک دکمه برای فرستادن اطلاعات ما.
هم چنین فایلی به نام bmiApi.php ساختم که در آن داده ها گرفته ، bmi محاسبه سپس اطلاعاتی که باید به سمت کاربر برود به صورت json در می آیند و فرساده می شوند.
تفاوت اینجا در این است که این دفعه از متد post و Asynchronous برای فرستادن اطلاعات در ajax استفاده خواهیم کرد
محتویات bmiApi.php

و در آخر شما چنین چیزی خواهید داشت :

jsonpic3

در مثال بالا ما فقط دو پارامتر را فرستادیم اما اگر بیش از دو پارامتر را به خواهیم انتقال دهیم چه کار باید کرد ؟ بهتر است به صورت json ارسال شوند ، من از همان فایل هایی که در مثال قبل بود استفاده می کنم با کمی تغییرات کوچک
bmiApi.php

تا اینجا چیزهای زیادی آموختیم ، حالا نوبت آن است که یک نرم افزار تبدیل واحد پول بسازیم با استفاده از همان api که در گذشته دید ، ابتدا سعی کنید خود این نرم افزار را ایجاد کنید .

اشتراک گذاری:
http://darkoobweb.com/?p=916

درباره نویسنده پوریا

سلام ، من پوریا هستم با جاوا آشنایی دارم به هوش مصنوعی و امنیت علاقه مندم و امید وارم آموزش هایی که در وب سایت قرار می دم برای شما مفید باشه ، موفق باشید {^}

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *