موضوع: تاریخ انتشار: 1 سال قبل

حالا می خواهم از api سایت http://openweathermap.org/ استفاده کنم تا اطلاعات آب و هوای مشهد را دریافت کنم ، اطلاعات مورد نظر من طول و عرض جغرافیایی نام شهر و توضیحات است .
کد شهر مشهد ۱۲۴۶۶۵ است .

بعد از کلیک برروی دکمه Get data باید چیزی مشابه شکل زیر ببینید:

jsonpic2

فرستادن اطلاعات با post :
حالا بیاید برای خود یک ماشین محاسبه BMI بسازیم ، یک فرم داریم که قد و وزن شما را می گیرد یک div برای نمایش اطلاعات و یک دکمه برای فرستادن اطلاعات ما.
هم چنین فایلی به نام bmiApi.php ساختم که در آن داده ها گرفته ، bmi محاسبه سپس اطلاعاتی که باید به سمت کاربر برود به صورت json در می آیند و فرساده می شوند.
تفاوت اینجا در این است که این دفعه از متد post و Asynchronous برای فرستادن اطلاعات در ajax استفاده خواهیم کرد
محتویات bmiApi.php

و در آخر شما چنین چیزی خواهید داشت :

jsonpic3

در مثال بالا ما فقط دو پارامتر را فرستادیم اما اگر بیش از دو پارامتر را به خواهیم انتقال دهیم چه کار باید کرد ؟ بهتر است به صورت json ارسال شوند ، من از همان فایل هایی که در مثال قبل بود استفاده می کنم با کمی تغییرات کوچک
bmiApi.php

تا اینجا چیزهای زیادی آموختیم ، حالا نوبت آن است که یک نرم افزار تبدیل واحد پول بسازیم با استفاده از همان api که در گذشته دید ، ابتدا سعی کنید خود این نرم افزار را ایجاد کنید .

اشتراک گذاری:
http://darkoobweb.com/?p=916

درباره نویسنده پوریا

سلام. من پوریا هستم. به برنامه نویسی علاقه مندم. حدود دو سال است در سامانه‌ی آموزشی خدماتی دارکوب وب فعالیت می‌کنم. امیدوارم آموزش‌هایی که در وب‌سایت قرار می‌دهم برای شما مفید باشد. موفق باشید. {^}

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *