موضوع: تاریخ انتشار: 1 سال قبل

آموزش AJAX مقدماتی قسمت پنجم

حال زمان آن است که داده ها را از دیتابیس بگیریم ، برای این کار کویری می نویسم که تمام اطلاعات جدول employee را بگیرد سپس آنها را با یک حلقه while در جایگاه های خود برای نمایش قرار می دهم ، اگر به یاد داشته باشید وقتی جدول را ساختیم من فردی به نام Pouria را داخل آن ایجاد کردم .
Employee.php

خوب صفحه را رفرش کنید باید اطلاعات جدول برای شما به نمایش درآید ، من فعلا فقط یک داده به نام پوریا دارم .

نوبت نوشتن insert,update,delete است ، ابتدا نیاز داریم بدانیم کدام دکمه کلیک شده است دکمه ای که کار آن اضافه کردن حذف کردن و یا ویرایش کردن است ، سپس باید بدانیم اگر حذف یا ویرایش کلیک شده است کدام id باید حذف یا ویرایش شود ، هم چنین برای ویرایش من فایلی به نام employee.php ایجاد کردن که در آن یک فرم دیگر ساختم برای استفاده از این فرم نیز دو فانکشن ایجاد کردم یکی برای فرم دیفالت و دیگری برای فرم ویرایش .
برای انجام کارهای بالا فانکشن ajaxRequest باید سه پارامتر دریافت کند یکی id و دیگری یک رشته تا بدانیم کدام دکمه کلیک شده است و فانکشن مورد نظر ما.
من نام این سه را getValue و getId وwhichFuntion می گذارم ، و در دکمه add new record رویداد onclick را ایجاد کرده فانکشن ajaxRequest(‘insert’,null,defualtFunction) را فراخوانی می کنم .
حال باید درون فانکشن مقادیر input ها را بگیرم ، چک کنم اگر مقدار getValue برابر insert بود مقادیر input ها را چک کن تا خالی نباشند ، سپس اگر خالی بودند پیغام خطا و اگر پر بودند داده ها را به employeeData.php ارسال کن ، هم چنین باید چک کنم مقدار getValue اگر delete بود شماره id و اگر update بود شماره id و مقادیر جدید را به employeeData.php بفرست ، در employeeData.php نیز ابتدا چک می کنم اگر value مقدار داشت و مقدار آن delete update یا insert بود کارهای مربوط به هر کدام را انجام بده .
خوب متوجه شدید روند کار به چه صورت است بیاید کدها را ببینیم.
Index.html

employeeData.php

 

اشتراک گذاری:
http://darkoobweb.com/?p=887

درباره نویسنده پوریا

سلام. من پوریا هستم. به برنامه نویسی علاقه مندم. حدود دو سال است در سامانه‌ی آموزشی خدماتی دارکوب وب فعالیت می‌کنم. امیدوارم آموزش‌هایی که در وب‌سایت قرار می‌دهم برای شما مفید باشد. موفق باشید. {^}

2 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *