فهرست

آموزش AJAX مقدماتی قسمت پنجم

خوب نبودخوبخیلی خوبعالیخیلی عالی (5٫00 از 1 رای)
نویسنده: پوریا پرهامی
تاریخ ارسال: ۰۹ / آذر / ۱۳۹۵

آموزش AJAX مقدماتی قسمت پنجم

حال زمان آن است که داده‌ها را از دیتابیس بگیریم، برای این کار باید کویری بنویسیم.

کویری که تمام اطلاعات جدول employee را بگیرد سپس آنها را با یک حلقه while در جایگاه‌های خود برای نمایش قرار دهد، اگر به یاد داشته باشید وقتی جدول را ساختیم من فردی به نام  Pouria را داخل آن ایجاد کردم .
Employee.php

خوب صفحه را رفرش کنید باید اطلاعات جدول برای شما به نمایش درآید، من فعلا فقط یک داده به نام پوریا دارم .

نوبت نوشتن insert,update,delete است، ابتدا نیاز داریم بدانیم کدام دکمه کلیک شده است، دکمه‌ای که کار آن اضافه کردن حذف کردن و یا ویرایش کردن است. سپس باید بدانیم اگر حذف یا ویرایش کلیک شده است کدام id باید حذف یا ویرایش شود، هم چنین برای ویرایش من فایلی به نام employee.php ایجاد کرده‌ام که در آن یک فرم دیگر وجود دارد، برای استفاده از این فرم نیز دو فانکشن ایجاد کردام یکی برای فرم دیفالت و دیگری برای فرم ویرایش .
برای انجام کارهای بالا فانکشن ajaxRequest باید سه پارامتر دریافت کند، یکی id و دیگری یک رشته تا بدانیم کدام دکمه کلیک شده است و سومی فانکشن مورد نظر ما.
من نام این سه را getValue و getId وwhichFuntion می‌گذارم، در دکمه add new record رویداد onclick را ایجاد کرده فانکشن ajaxRequest(‘insert’,null,defualtFunction) را فراخوانی می‌کنم .
حال باید درون فانکشن مقادیر input ها را بگیرم، سپس چک کنم اگر مقدار getValue برابر insert بود مقادیر input ها را چک کن تا خالی نباشند، سپس اگر خالی بودند پیغام خطا و اگر پر بودند داده‌ها را به employeeData.php ارسال کن، هم چنین باید چک کنم مقدار getValue اگر delete بود شماره id و اگر update بود شماره id و مقادیر جدید را به employeeData.php ارسال کند، در employeeData.php نیز ابتدا چک می‎کنم اگر value مقدار داشت و مقدار آن delete update یا insert بود کارهای مربوط به هر کدام را انجام دهد.
خوب متوجه شدید روند کار به چه صورت است، حال کدها را ببینیم.
Index.html

employeeData.php

 

با عضویت در خبرنامه ی دارکوب وب، مقالات و آموزش های جدید به ایمیل شما ارسال میشود. همین حالا ایمیل خود را وارد کنید.
تعداد افرادی که تاکنون عضو شده اند:
102 نفر
کانال اطلاع رسانی دارکوب وب در تلگرام کانال تلگرام دارکوب وب

2 دیدگاه برای ”آموزش AJAX مقدماتی قسمت پنجم