فهرست

آموزش ساخت ربات تلگرام – قسمت اول

خوب نبودخوبخیلی خوبعالیخیلی عالی (5٫00 از 1 رای)
نویسنده: پوریا پرهامی
تاریخ ارسال: ۲۲ / تیر / ۱۳۹۵

در این آموزش قصد داریم به زبانی ساده چگونگی ساخت ربات برای نرم افزار پیام‌رسان تلگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم.

قدم اول:

ابتدا باید به این آدرس بروید، و توضیحات ارایه شده آن را مطالعه کنید. خب حالا وقت آن است که از تلگرام در خواست کنید برای شما یک ربات بسازد و کد ارتباط با ربات را در اختیار شما قرار دهد، برای این کار نرم افزار تلگرام خود را باز کرده و ربات BotFather مانند تصویر زیر پیدا کنید.

picOneTbot

بعد از پیدا کردن ربات می‌توانید از دستور  /help برای دیدین دیگر دستورها استفاده کنید، در این مرحله من به دستور / newbot  نیاز دارم، وقتی این دستور را وارد می‌کنید پیامی به شما نمایش داده می‌شود و نام ربات را از شما می‌خواهد. سپس نامی برای یوزنیم ربات از شما در خواست می‌کند، توجه کنید که برای یوزرنیم باید آخر اسم انتخابی شما bot داشیه باشد.

picTwoTbot

در این مثال من نام ربات و یوزرنیم آن را یکی گذاشتم.
سپس بعد از تایید، به شما Token id منحصر به فردی خواهد داد، به وسیله این TokenId می‌توانید با ربات خود ارتباط بر قرار کرده و آن را برنامه‌ریزی کنید.

picThreeTbot

حالا وقت آن است که توضیحاتی در مورد ربات ایجاد کنیم، برای این کار از دستور  /setdescription استفاده کنید، سپس در قسمت پایین صفحه نام ربات‌های شما نمایش داده خواهد شد، رباتی را که می‌خواهید توضیحات به آن اضافه کنید انتخاب کنید سپس متن خود را وارد کنید.

آموزش ساخت ربات تلگرام

بعد از توضیحات نوبت قرار دادن عکس برای ربات می‌رسد، دستور  /setuserpic مانند دفعه قبل ربات مورد نظر را از پایین انتخاب کنید، سپس عکس دل‌خواه خود را اضافه کنید.

آموزش ساخت ربات تلگرام

اگر می‌خواهید ربات شما بتواند به گروهی اضافه شود، دستور /setjoingroups را وارد کنید، مانند قبل ربات مورد نظر را انتخاب کرده سپس Enable را تایپ کنید.

picSixTbot

در قسمت بعدی در مورد قدم دوم که برنامه نویسی ربات است توضیح خواهیم داد.

با عضویت در خبرنامه ی دارکوب وب، مقالات و آموزش های جدید به ایمیل شما ارسال میشود. همین حالا ایمیل خود را وارد کنید.
تعداد افرادی که تاکنون عضو شده اند:
102 نفر
کانال اطلاع رسانی دارکوب وب در تلگرام کانال تلگرام دارکوب وب

2 دیدگاه برای ”آموزش ساخت ربات تلگرام – قسمت اول